Arithmetic Kit

Kód: 4820184121256
Značka: UGEARS
427 Kč 355,83 Kč bez DPH
Skladem (6 ks)
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení

Sestavte jej a zjistěte, jak funguje mechanický počítač.

5

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sestavte jej a zjistěte, jak funguje mechanický počítač.

Součástí stavebnice je QR-kód ke studijní příručce o mechanismu, principu jeho fungování, hlavních charakteristikách a vzorcích. Obsahuje také zajímavé úkoly.
Ponořte se do rozšířené reality a podívejte se, jak funguje mechanický počítač. Interagujte s modelem prostřednictvím speciální aplikace AR od společnosti Ugears.

Zjistěte, jak funguje mechanický počítač
Mechanický počítač je kompaktní aritmetický stroj, který funguje na základě pohybu ozubených koleček pomocí stylusu, který je součástí soupravy. Posouváním ozubených koleček označených šipkami a čísly od 0 do 9 můžete sčítat a odečítat čísla.

Mechanická násobilka je plochý závěsný mechanismus, který provádí binární operace s čísly. Posouváním dvojitého posuvníku můžete násobit a odmocňovat čísla od 1 do 12, díky čemuž se tabulka násobení stane zábavnou.

Kdo a kdy vynalezl mechanický počítač?
Mechanický počítat UGEARS je dřevěná stavebnice typu „udělej si sám“ založená na stroji, který v roce 1846 vynalezl petrohradský učitel hudby Heinrich Kummer. Díky své jednoduché konstrukci a kompaktním rozměrům se ve své době stal populární matematickou pomůckou. Dnes je tento jednoduchý a zábavný mechanismus součástí vyjímečné kolekce STEM Lab společnosti UGEARS.

Mechanická násobilka UGEARS je zábavná dřevěná 3D skládačka založená na dětské hračce "Consul the Educated Monkey", kterou v roce 1915 vynalezl William Henry Robertson, americký středoškolský učitel matematiky. Robertson požádal o patent na hračku, která důmyslně využívá výklopný mechanismus k provádění jednoduché násobilky, navržený "ke stimulování zájmu dětí o studium čísel".

Použití mechanického počítače a mechanické násobilky
Mechanický počítač se používá ke sčítání a odečítání čísel. Za tímto účelem uživatel zadá hodnotu čísla pomocí stylusu a poté pomocí stylusu zadá druhé číslo. Zařízení pak zobrazí výsledek požadované matematické operace podle toho, kde bylo zadáno druhé číslo (horní řádek pro sčítání, dolní řádek pro odčítání). Počítač se však neomezuje jen na sčítání a odčítání – můžete jej použít i na násobení a dělení.

Mechanická násobilka je jednoduchý a zajímavý způsob, jak se naučit „neoblíbené“ tabulky násobení od 1 do 12 a pochopit jednoduchý princip závěsných pákových mechanismů. Po posunutí dvou posuvníků na různá čísla se v okně nahoře zobrazí jejich součin.

Doplňkové parametry

Kategorie: Technika
Hmotnost: 0.2 kg
Co vas zajímá: Technika, Historie
Doporučený věk: 14+, 15+, 16+, 17+
Možnost využití: Doma, Venku
Typ hry: Skládací
Určeno pro: Chlapce
Rozměry balení: 20.5*18.8*6.3 cm
Rozměry složeného modelu: 24.8*25.5*4 cm
Čas potřebný k sestavení: 2-3 hodiny
Počet dílů: 117
Doporučený věk: 14+
Jazyk návodu: Obrázkový
Formát návodu: Brožura
Požadované baterie: Ne

Arithmetic Kit

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.