Chemická laboratoř - 200 pokusů

Kód: 8364
Značka: Buki France
1 250 Kč 1 041,67 Kč bez DPH
Skladem (116 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení

Chemie není povinná jízda vzdělávacím systémem, ale svět, kde od úžasu nezavřeš ústa. Tato experimentální sada pro mladé vědce (ale nejen pro ně) ti poskytne hodiny zábavy při zkoumání podstaty světa.

Upozornění: Tento tovar můžete koupit levněji.

6

Detailní informace

Detailní popis produktu

pokusy 1-5
V chemii je důležité vědět, jak správně odečítat měřené hodnoty, jako přelévat kapaliny, používat kapátko, míchat látky různých skupenství nebo měřit teplotu roztoků. Toto vše se naučíš v prvních pěti pokusech.

pokusy 6-12
Budeš se bavit s barvami a uděláš i pokus na přeměnu skupenství. Seznámíš se s jevem, který se nazývá kapilarita a zjistíš, že i kapaliny vědí přelstít přitažlivost zemskou, vždyť jak by se jinak dostala voda do listů stromů, které se neustále natahují za sluncem.

pokusy 13-17
Povrchové napětí a viskozita kapalin - tyto pojmy možná budou pro tvých spolužáků nezapamätatelné poučky, ale pro tebe jednoduchý popis zážitku, který se ti spojuje s těmito pokusy.

pokusy 18-37
Je teplá voda lehčí než studená voda? Jaké to má důsledky? Mění kapaliny se změnou skupenství svůj objem? A co to vlastně je změna skupenství? Jak ji urychlit? Jak ji zpomalit? Možná jsou pro někoho tyto termíny španělská vesnice, ale s těmito jevy se setkáváme každou chvíli. Mnohé dokonce úzce souvisejí s pochody našeho těla. Už budeš perfektně rozumět tomu proč padá rosa, proč se je v zimním období neustále vlhká půda nebo proč ti je zima, když vyjdeš z bazénu.

pokusy 38-46
Jak fungují prací prášky nebo prostředky na mytí nádobí? Co zjistil Archimédes? Proč předměty plavou a proč se ve vodě vznášíme, jako bychom létali? A znovu to povrchové napětí.

pokusy 47-53
Uděláš několik pokusů se síranem měďnatým. Proč je pro nás zajímavý? V bezvodém stavu je to bílá krystalická látka, která přijímáním vody zmodrá. Proto se používá na důkaz vody v organických kapalinách nebo jako sušidlo. Budeš překvapen, kde všude najdeš vodu.

pokusy 54-62
Seznámíš s roztoky s homogenními i heterogenními směsmi. Zjistíš, že voda je rozpouštědlo a pomocí ní namíchat pravý roztok, koloidní roztok a vyrobíš suspenzi. Například podobnou té, kterou si každý den dopřeješ na oběd.

pokusy 63-77
A jdeme na emulze. Že neumíš co to je? No jednu takovou si každé ráno potíráš na voňavý chlebíček. Vyzkoušíš si chromatografii a vyrobíš svůj vlastní parfém.

pokusy 78-82
Víš co je to Tindall efekt? Kromě toho, že si ho mnohokrát viděl v přírodě, setkáš se s ním i při tvých pokusech. Otestovat, jak se navzájem chovají kapalné a pevné látky.

pokusy 83-89
Kyseliny a zásady, Jing a jang, den a noc. Jak změříš zda je látka kyselá nebo zásaditá? Jaké pH má voda. A co například dešťová voda, vařící voda, voda z louže? Které produkty v domácnosti jsou zásady a které kyseliny?

pokusy 90-94
Víš co to je lakmus? Pokud ne tak se připrav na barevnou zábavu. Vedle toho přesně odlišit kyseliny od zásad.

pokusy 95-119
A jdeme na chemické reakce. Nejdříve vyzkoušíme jak spolu reagují kyseliny a zásady. Víš jak nejlépe očistit špinavé mince? Potom vyzkoušíme složitější reakce, při kterých vznikají různé sraženiny a na povrchu látek se tvoří podivuhodné usazeniny. Každopádně stále platí: "Nic se neztrácí, nic se nevytváří, vše se proměňuje", Antoine Lavoisier (1743 - 1794) - francouzský chemik, otec zákona zachování hmotnosti.

pokusy 113-200
Následující pokusy již nejsou označeny jako odborné, ale slouží k tvé pobavení. Stále se však týkají pevných látek, barviv, vajíček, kyselin i zásad, roztoků i pevných látek. Bav se.

02

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Chemie
Hmotnost: 1.7 kg
Co vas zajímá: Chemie
Doporučený věk: 8+, 9+, 10+, 11+
Možnost využití: Doma
Typ hry: Pokusy
Určeno pro: Chlapce, Dívku
Rozměry balení: 45 x 11 x 32,2 cm
Doporučený věk: 8+
Jazyk návodu: Anglicky, Česky, slovensky
Formát návodu: Brožura
Požadované baterie: Ne

Chemická laboratoř - 200 pokusů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.