CLOUDBIT ™

Kód: 680-0004-0000A
Značka: littleBits
1 505 Kč 1 254,17 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
24.5.2024
Možnosti doručení

Prvek cloudBit poskytuje nejjednodušší způsob, jak tvořit věcičky připojené na internet. Internet nyní můžeš "přilepit" na cokoliv. Doslova!

5

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prvek cloudBit poskytuje nejjednodušší způsob, jak tvořit věcičky připojené na internet. Internet nyní můžeš "přilepit" na cokoliv. Doslova! Vše co něco ve vaší domácnosti dokáže (ohřívá, hraje hudbu, vpouští světlo, krmí zvíře ...), může být s tímto prvkem pod tvým velením, kdekoli si. Každá taková věc ti bude podávat hlášení a reagovat na tvé příkazy. Možnosti jsou neomezené. Netřeba nic programovat, netřeba nic pájet.

 

cloudbit-03

 

USB napájení je sice maličký prvek z dílny littleBits, ale plně vystačí zásobovat energií všechny tvé výtvory. Připoj USB kabel (součástí dodávky) k nabíječce od telefonu a šťáva začne téct. Vyzkoušej jednoduchý obvod například s diodou LED. Pokud hledáš trvalé řešení, adaptér napájení USB ti umožní připojení do elektrické sítě.

 

Příklady použití


cloudBit pracuje jako vstupní prvek, když přijímá signál z internetu a posílá ho do tvého obvodu a také jako výstupní brána, když posílá signál na internet. To znamená, že můžeš sestrojit obvod, který tě informuje textovou zprávou, když někdo zmáčkne tlačítko nebo rámusem aktivuje zvukový snímač. Nebo naopak, můžeš pomocí chytrého telefonu otočit ramenem serva. cloudbit-04
clouBit také pracuje jako výstup pro odeslání signálu z události na internetu do tvého obvodu z prvků littleBits. Pokud například použiješ určitý hashtag na Instagram, rameno serva pošle tvé kočce dávku žrádla. LED na tvém chytrém telefonu začne blikat, pokud dostaneš email od tvého VIP kámoše.
cloudbit-05
Prvek napájení USB pošle do obvodu signál o napětí 5 voltů a umožní tak obvod ovládat. Při USB připojení k počítači, máš k dispozici proud o síle 500mA a při připojení do el. zásuvky je dostupný 1A. Když je USB prvek napájen, svítí na něm červená kontrolka.
 
Jednoduše připoj kabel ze síťového adaptéru na prvek USB napájení. Máš dvě možnosti napájení, buď přes počítač nebo prostřednictvím adaptéru v elektrické zásuvce. Adaptér je navržen pro elektrické zásuvky v USA (Input: 100-240V AC 50 / 60Hz; Output: 5.0V DC 2000mA)
cloudbit-06

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrostavebnice littleBits
Co vas zajímá: Elektrostavebnice littleBits
Doporučený věk: 8+, 9+, 10+, 11+
Možnost využití: Doma
Určeno pro: Chlapce, Dívku
Doporučený věk: 8+
Jazyk návodu: Anglicky, česky, slovensky
Formát návodu: Brožura

Cloudbit

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.