Experiment set - Genetika & DNA

Kód: 665002
923 Kč 769,17 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Vstup do laboratoře genetiky, která detailně zkoumá oblast biologie, zaměřenou na dědičnost a přeměnu organismů a DNA, kyselinu, ve které je uložen kompletní plán života. 

5

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vstup do laboratoře genetiky, která detailně zkoumá oblast biologie, zaměřenou na dědičnost a přeměnu organismů a DNA, kyselinu, ve které je uložen kompletní plán života. Podívej se na genetický materiál vlastníma očima, izoluj DNA z rajčat ve zkumavce. Prozkoumej dědičnost a zjisti, jak se předávají vlastnosti od rodičů k dětem. Získej informace o dominantních a recesivních genech a prostřednictvím hry se nauč, jak se budou projevovat znaky. Získej informace o biologii reprodukce, složení buněk a o tom, jak se chromozomy kombinují a kopírují. Sestav model dvouvláknové spirálové struktury DNA. Potom roztrhej genetický kód a zjisti, jak se jednotlivé části nazývané nukleotidy shodují. Analyzuj důkazy DNA k identifikaci podezřelých a vyřeš záhadu zločinu. Vytvoř si vlastní kolonii bakterií a pozoruj, jak přežijí ty nejschopnější. Přečti si, jak mutace ovlivňuje geny a jak vědci klonu rostliny a zvířata.

Upozornění! U některých pokusech s touto soupravou se používá denaturovaný líh (etanol) (není součástí stavebnice), který je velmi hořlavý, dráždí, odmašťuje a vysušuje sliznice. Při odpařování vzniká nebezpečí výbuchu par. Podrobně si přečtěte bezpečnostní zásady používání této látky, které jsou uvedena na jejím obalu, dohlížejte na její používání při experimentech a držte ji mimo dosah dětí, pokud ji nepoužíváte na práci s touto soupravou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Biologie
Co vas zajímá: Biologie
Doporučený věk: 10+, 11+, 12+, 13+
Možnost využití: Doma, Venku, Školy
Typ hry: Pokusy
Určeno pro: Chlapce, Dívku
Rozměry balení:
Doporučený věk: 10+
Jazyk návodu: Anglicky, česky, slovensky
Formát návodu: Brožura
Požadované baterie: Ne

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.