Křivkoměr - Curvimeter

Kód: 4820184121140
Značka: UGEARS
427 Kč 355,83 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
29.4.2024
Možnosti doručení

Sestavte jej a zjistěte, jak fungujeKřivkoměr.

5

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sestavte jej a zjistěte, jak funguje Curvimeter

Součástí stavebnice je QR-kód ke studijní příručce o mechanismu, principu jeho fungování, hlavních charakteristikách a vzorcích. Obsahuje také zajímavé úkoly.
Ponořte se do rozšířené reality a podívejte se, jak funguje Curvimeter. Interagujte s modelem prostřednictvím speciální aplikace AR od společnosti Ugears.

Zjistěte více o konstrukci křivkoměru a jeho fungování
Křivkoměr - nebo popisometr - je zařízení, které měří délku zakřivených čar a pomáhá vypočítat vzdálenost mezi body na mapě přesněji než pravítko nebo kompas.

Mechanismus má měřící kolečko, hodinový ciferník a ručičku. Když se kolečko pohybuje podél čáry na mapě, kterou potřebujete změřit, ručička se pohybuje po hodinovém ciferníku označeném měřícími jednotkami - centimetry, palci atp. Vše, co musíte nakonec udělat, je zkontrolovat měřítko mapy a vynásobit své údaje jmenovatelem v měřítku.

Na křivkoměr se můžete spolehnout při plánování túry s přáteli nebo rodinného výletu – pomůže vám určit vzdálenost, kterou byste ujeli, abyste se dostali do cíle. Zařízení je užitečné zejména tehdy, když nemáte přístup k žádným elektronickým pomůckám ani k internetu.

Kdo a kdy vynalezl křivkoměr
Neexistují žádné ověřené informace o skutečném vynálezci křivkoměru. Některé zdroje uvádějí, že zásluha na jeho vynálezu patří římskému inženýru Virtuviovi, který popisuje velmi podobné zařízení kolem roku 23 př.n. l. Jiné se odkazují na čínského učence Zhāng Hénga. Ruské zdroje naznačují, že křivkoměr mohl vynalézt polyhistor Michail Lomonosov, který ho pravděpodobně zpočátku nazýval "krivimetr". Celkově však oficiální první patent na křivkometr patří anglickému inženýru Edwardu Russellovi Morrisovi, který v roce 1873 zaregistroval "nové zařízení pro měření vzdáleností".

Použití
Křivkoměr se používá k měření délky zakřivených čar na topografických mapách, mapách, schématech a plánech. Je to běžný nástroj pro tvůrce map, turisty a silniční služby.

Doplňkové parametry

Kategorie: Technika
Hmotnost: 0.2 kg
Co vas zajímá: Technika, Historie
Doporučený věk: 14+, 15+, 16+, 17+
Možnost využití: Doma, Venku
Typ hry: Skládací
Určeno pro: Chlapce
Rozměry balení: 20.5*18.8*6.3 cm
Rozměry složeného modelu: 11.5*10.3*5.7 cm
Čas potřebný k sestavení: 1-2 hodiny
Počet dílů: 109
Doporučený věk: 14+
Jazyk návodu: Obrázkový
Formát návodu: Brožura
Požadované baterie: Ne

Křivkoměr - Curvimeter

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.