Kyvadlo

Kód: 4820184121041
Značka: UGEARS
427 Kč 355,83 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
22.7.2024
Možnosti doručení

Sestav tento model a pozoruj princip fungování kyvadla.

5

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sestav tento model a pozoruj princip fungování kyvadla. Model je dodáván s kódem QR pro studijního průvodce Pocket Model's Guide s příběhem tvorby a návrhem mechanismů, jakož i poutavými a zajímavými úkoly.

Vyzkoušej rozšířenou realitu a prozkoumej, jak se kyvadlo používá v hodinovém mechanismu.

Kyvadlo je stylizovaný vzdělávací model, interaktivní studijní průvodce mechanismem, který slouží pouze k osvojení si základních a principů práce. Kyvadlo je jedním ze základních a nejspolehlivějších mechanismů měření času. Jeho princip práce je založen na konstantní amplitudě kmitání modelu pod gravitační silou (hmotností) a potenciální energií (tahovou silou) gumičky.

Gumička napájí mechanismus modelu a kompenzuje ztrátu kinetické energie oscilací kyvadla. Přístroj je animován pomocí převodovky s natáčecím kolem. Model má únik kotvy řídící frekvenci kmitů, závaží, stvolové kolo, ozubené kolo, gumičku, rohatku a chybu při snižování chodu západky. Model má několik prostředků pro regulaci frekvence kmitů: váhu kyvadla, vertikální polohu závaží na kyvadle a napnutí gumičky.

Kdy a kdo ho vymyslel
První studii kyvadla realizoval italský inženýr Galileo Galilei koncem 16. století. Popsal vlastnost kyvadla k zachování konzistence oscilací. Prvním člověkem, který použil kyvadlo v mechanických hodinách a zajistil stálou rychlost, byl nizozemský fyzik Christiaan Huygens již v 17. století.

Využití
Kyvadla se používají hlavně v mechanických hodinách jako prvek spouštěcího mechanismu a jako prostředek k zajištění stálé rychlosti. V hudební sféře metronomy, jejichž hlavním konstrukčním prvkem jsou kyvadla, pomáhají hudebníkům procvičovat hru v pravidelném tempu. Kyvadla se používají také při geologických průzkumech, seismografii, sportu a laboratorním výzkumu v mechanice a fyzice.

Doplňkové parametry

Kategorie: Technika
Hmotnost: 0.2 kg
Co vas zajímá: Technika, Historie
Doporučený věk: 14+, 15+, 16+, 17+
Možnost využití: Doma, Venku
Typ hry: Skládací
Určeno pro: Chlapce
Rozměry balení: 20.5*18.8*6.3 cm
Rozměry složeného modelu: 11.5*8.3*16.7 cm
Čas potřebný k sestavení: 1-2 hodiny
Počet dílů: 92
Doporučený věk: 14+
Jazyk návodu: Obrázkový
Formát návodu: Brožura
Požadované baterie: Ne

Kyvadlo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.