Počítadlo (Counter)

Kód: 4820184121058
Značka: UGEARS
427 Kč 355,83 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení

Sestav tento model a pozoruj princip fungování počítadla.

5

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sestav tento model a pozoruj princip fungování počítadla. Model je dodáván s kódem QR pro studijního průvodce Pocket Model's Guide s příběhem tvorby a návrhem mechanismů, jakož i poutavými a zajímavými úkoly.

Vyzkoušej rozšířenou realitu a prozkoumej, jak se počítadlo používá.

Počítadlo je stylizovaný vzdělávací model, interaktivní studijní průvodce mechanismem, který slouží pouze k osvojení si základních a principů práce. Registruje opakující se akce. Je nedílnou součástí zařízení zvaného „Odometer“. Model má tři stupně válců s čísly od 0 do 9 a Geneva Drive. Tato kombinace umožňuje vidět zajímavou mechanickou vlastnost: když se vratný pohyb klikacího tlačítka pomocí mechanismu Geneva Drive změní na otočný převod ozubeného válce s čísly.

Kdy a kdo ho vymyslel
Počítadlo, jako klíčovou součást mechanismu počítadla kilometrů, vynalezl starořecký matematik a inženýr Hrdina Alexandrie, který žil v letech 10 - 70 po Kr. Měřila délku dráhy sečtením počtu otáček kola. Později bylo počítadlo vylepšeno a doplněno redukcí, která snižovala počet otáček kola v závislosti na měřicím systému (míle, míle, kilometry) a na displeji zobrazovala redukovaná data.

Počítadlo poskytuje dvě možnosti registrace údajů: klikací tlačítko na střeše jeho těla a otočná rukojeť na jeho boku. Stisknutím knoflíku nebo otočením rukojeti se Counter posune o jedno místo. Když počet překročí 9, Geneva Drive zachytí následující registrový válec a přičte jej k počtu. Celkově trojmístný displej počítadla dokáže registrovat hodnoty od 1 do 999. Můžete otevřít přední panel počítadla a resetovat jej ručně. Zkuste počítat kroky na cestě domů. Nebo kolik lidí potkáte na procházce parkem. Co takhle počet modrých aut, která projela kolem vašeho domu během jedné hodiny? Počítejte schody doma, ve škole nebo u kamaráda.

Využití
V dnešní době se počítadla používají k počítání počtu cestujících, návštěvníků různých událostí, automobilů projíždějících určitým kontrolním bodem, sportovních souprav a skóre, položek na výrobní lince atd.

Doplňkové parametry

Kategorie: Technika
Hmotnost: 0.2 kg
Co vas zajímá: Technika, Historie
Doporučený věk: 14+, 15+, 16+, 17+
Možnost využití: Doma, Venku
Typ hry: Skládací
Určeno pro: Chlapce
Rozměry balení: 20.5*18.8*6.3 cm
Rozměry složeného modelu: 13.5*6.5*12.2 cm
Čas potřebný k sestavení: 1-2 hodiny
Počet dílů: 157
Doporučený věk: 14+
Jazyk návodu: Obrázkový
Formát návodu: Brožura
Požadované baterie: Ne

Počítadlo (Counter)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.