Randomizér

Kód: 4820184121201
Značka: UGEARS
427 Kč 355,83 Kč bez DPH
Skladem (6 ks)
Můžeme doručit do:
22.7.2024
Možnosti doručení

Sestavte jej a zjistěte, jak funguje randomizér.

5

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sestavte jej a zjistěte, jak funguje randomizér.

Součástí stavebnice je QR-kód ke studijní příručce o mechanismu, principu jeho fungování, hlavních charakteristikách a vzorcích. Obsahuje také zajímavé úkoly.
Ponořte se do rozšířené reality a podívejte se, jak funguje generátor náhodných čísel. Interagujte s modelem prostřednictvím speciální aplikace AR od společnosti Ugears.

Lidstvo se už celé generace marně potýká s věčnými otázkami, jako například: Kdo má vynášet odpadky? Kdo bude dnes vysávat? A samozřejmě, kdo umyje nádobí?

Ti, kteří dobrovolně vykonávají všechny tyto práce, mají naši věčnou úctu, ale co když se nikdo dobrovolně nepřihlásí? Spravedlivý způsob, jak to řešit, by bylo nechat rozhodnout náhodu a hodit minci. Pokud jste někdy vsadili rozhodnutí mincí, znamená to, že jste se zblízka seznámili s teorií pravděpodobnosti a jejím praktickým uplatněním.

Ugears navrhuje alternativu ke klasickému řešení s mincí, která je nejen elegantní a zábavná, ale má také další vzdělávací přínos. Na všechny otázky nyní existuje odpověď s modelem Ugears Random Generator z kolekce STEM lab.

Dřevěná skládačka Random Generator, jak jste možná uhodli z jejího názvu, je zařízení, které generuje náhodná čísla a poskytuje různé náhodné výsledky na základě teorie pravděpodobnosti. Jak to dělá, přesně to vám předvede model Ugears STEM.

Hlavním prvkem konstrukce 3D hlavolamu Random Generator je kostka s osmistěnem uvnitř, který zase obsahuje kovovou kuličku pro zajištění hmotnosti. Tato konstrukce je poháněna ozubeným převodem, který se iniciuje manuálně a poskytuje energii prostřednictvím hnacího kola, které otáčí tříosý převod. Takto se kostka s celým svým obsahem začne pohybovat, což je důležité pro vyvolání kouzla nahodilosti. Samozřejmě, můžeme to nazvat magií jen do té doby, než neznáme její vědecké podstaty. A abychom se ji naučili, podívejme se blíže na hlavní strukturu.

Vrcholy osmistěnu se shodují se stranami kostky. Tímto způsobem, kdy energie soustavy vyprší a přestane se pohybovat, gravitace zavěsí kovovou kuličku do nejnižší části osmistěnu a díky sklonu stěn, ve kterých se kutálí, skončí v jednom z vrcholů osmistěnu, který ji táhne dolů. Kterýkoli z vrcholů se ocitne ve spodní části, strana kostky, ke které je připevněna, bude přímo pod ní a rovnoběžná s podlahou. Tímto způsobem bude strana krychle s odpovědí ta, která směřuje na opačné straně vzhůru.

Pravděpodobnost, že některý z vrcholů bude směřovat dolů, je prakticky stejná díky symetrii oktaedra, který se volně otáčí kolem osy své hmotnosti. To nás vede k jednoduchému závěru, že pravděpodobnost získání jedné ze šesti odpovědí je 1/6 nebo 0,167.

Každá strana kostky umístěná u vrcholu osmistěnu má svou zprávu: jedna říká "ANO", druhá "ZKOUŠEJ ZNOVU" atd.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Technika
Hmotnost: 0.2 kg
Co vas zajímá: Technika, Historie
Doporučený věk: 14+, 15+, 16+, 17+
Možnost využití: Doma, Venku
Typ hry: Skládací
Určeno pro: Chlapce
Rozměry balení: 20.5*18.8*6.3 cm
Rozměry složeného modelu: 17.3*12.2*13.2 cm
Čas potřebný k sestavení: 4 hodiny
Počet dílů: 160
Doporučený věk: 14+
Jazyk návodu: Obrázkový
Formát návodu: Brožura
Požadované baterie: Ne

Randomizér

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.