Robot edison v2.0

Kód: EDP0001
Značka: Microbric
1 658 Kč 1 381,67 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Vstup do světa robotiky nebyl nikdy jednodušší. Robot Edison dokáže rozpoznávat překážky, pohybovat se za paprskem světla i po nakreslené dráze, komunikovat s jinými roboty, zpracovat signály z dálkového ovladače vaší domácí telky, ale zejména přijímat nové programy, které mu jednoduchým způsobem připravíš. Nemusíš se učit složité programovací jazyky, protože vše je připraveno tak ABY SI se bavili.

5logo-edison-2

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co je to za robota, ten Edison?


 

Edison je tvůj nový robotický kamarád
Naučí Tě všechno o elektronice, programování a robotice, a to zábavnou a poutavou formou. Je vybaven všemi senzory, výstupy a motory potřebnými k představení úžasného světa robotiky. To je skvělé, ale co je robotika? Inu, to není jednoduchá otázka. Tvůrce Edisona, Brenton O'Brien říká, že "robot je stroj, který se umí chovat samostatně". To znamená, že robot dokáže myslet a rozhodovat úplně sám a podle těchto rozhodnutí jednat. Někteří další lidé mají jiné definice, ale nám se tato líbí, protože je jednoduchá.


Co dokáže Edison?


 

1-programRobot Edison je programovatelný!
Nejúžasnější věc na Edisonovi je, že si to Ty, kdo Edisona naprogramuje! Můžeš Edisonovi říct jak myslet, jak se chovat, jak reagovat na své okolí. Zde je příklad jednoduchého programu, podle kterého se Edison může při svém pohybu držet nakreslené čáry. Na jeho naprogramování použiješ program EdWare, programovací jazyk, který se snadno naučíš během krátké chvíle. Skoč na tento odkaz a zvol český jazyk: http://edwareapp.com/

 

2-preprogramovany
Edisona dostaneš naprogramovaného!
Kromě toho, že robota můžeš programovat Ty sám, Edison také přichází s přednastavenými programy, které jsou aktivovány pomocí speciálních čárových kódů. Edison se dokáže vyhnout překážkám, jezdit po nakreslené čáře, pronásledovat světlo nebo se může nechat ovládat dálkovým ovladačem vašeho televizního přijímače. Takový program se aktivuje jednoduchým přejetím Edisona po čárovém kódu. Takové je to jednoduché. Zde je ukázka jednoduchého čárového kódu, který aktivuje Edisonův program sledování čáry.

 

4-lego

Kompatibilní se stavebnicí LEGO ®
Edison je kompatibilní s kostkami stavebnice LEGO ®, takže si představ, co všechno s ním dokážeš.

 


Jaké programy má robot Edison nastaveny?


 

5-obstacles

Vyhýbá se překážkám
Edison je vybaven detektorem překážek, takže vidí překážky v cestě a obchází jejich. Určitě si už slyšel o robotických vysavačích, no a tyto používají stejný systém jako Edison. Robotický vysavač 'Roomba' má dva takové senzory. Jeden z nich je přesně jako u Edisona pro detekci překážek a druhý je vlastně 'útesový detektor', který chrání robota před pádem ze schodů.

6-zvuk

Reaguje na zvuk
Edison má instalovány senzory zvuku, takže ho uvedeš do pohybu jednoduchým tlesknutím rukou. Podobné senzory jsou používány v moderních autech pro detekci, kdy motor zapaluje palivo v každém válci. Tato informace je pak přiváděna do řídící jednotky auta, aby se zajistilo, že spalování probíhá ve správný čas. Při nesprávném fungování tohoto systému, může dojít k poškození motoru. Zabezpečení spalování ve správný čas také zajišťuje nejekonomičtější spotřebu paliva.

9-svetlo
Reaguje na světlo
Edison miluje světlo! Vždy půjde směrem k nejjasnějšímu zdroji světla, i kdyby to mělo znamenat pád ze stolu. Taková to je láska! Toto je jeden z nejzajímavějších Edisonova programů, protože napodobuje chování, které můžeme pozorovat u létajícího hmyzu. Určitě jste během horký letních nocí zahlédli noční motýli létající kolem jasného světla. Tento typ robotického chování nazýváme 'fototropizmus' a je typický pro rostliny, které rostou směrem ke slunci. Edison se při tomto programu zpráva zcela samostatně a reaguje na změny ve svém prostředí.Je snad živý?

7-dialkove

Reaguje na dálkový TV ovladač
Edisona je možné ovládat na dálku a stačí na to domácí dálkový ovladač od TV nebo DVD přehrávače. Edison se bude pohybovat podle našich pokynů všemi směry, nebo se bude točit do obou stran.

8-ciara
Dokáže se pohybovat po vyznačené trase
Seznam se se svatým grálem nadšence robotiky; sledování čáry. Sledování čáry je velmi populární robotická činnost, protože je velmi zábavné sledovat robota jak chodí kolem své trasy. Sám uvidíte, kolik lidí se zeptá "Je ta čára magnetická?" Edisonův senzor zasvítí světlo na povrch pod sebou a měří množství světla, které se odrazí zpět. Bílá barva odráží hodně světla, což představuje vysoké světelné načítání a černá barva odráží světla jen velmi málo, takže je světelné načítání malé. Při sledování čar je Edison ve stavu konstantní nespokojenosti. Když jde mimo čáry, odbočí vpravo aby se dostal zpět na trasu. Ale pokud je na čáře, odbočuje vlevo, aby se dostal mimo čáry. To má za následek, že na okraji čáry kolísá.

 

Pokud máte jakékoli problémy s kalibrací, nebo se váš robot zpráva nestandardně, prosím nejdříve se koukněte na přiložené instrukce - více vás potěší, když problém vyřešíte sami :)

V případe, že se vám nedaří, kontaktujte nás a spolu to vyřešíme

Doplňkové parametry

Kategorie: Robotika/Programování
Co vas zajímá: Robotika
Doporučený věk: 8+, 9+, 10+, 11+
Možnost využití: Doma, Venku
Určeno pro: Chlapce, Dívku
Rozměry balení:
Doporučený věk: 8+
Jazyk návodu: Anglicky, česky, slovensky
Formát návodu: Brožura
Požadované baterie: Ne
Položka byla vyprodána…

Edison Educational robot

Edison Fun robotics

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.