Tachometr

Kód: 4820184121249
Značka: UGEARS
427 Kč 355,83 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení

Sestavte jej a zjistěte, jak funguje tachometr.

5

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sestavte jej a zjistěte, jak funguje tachometr.

Součástí stavebnice je QR-kód ke studijní příručce o mechanismu, principu jeho fungování, hlavních charakteristikách a vzorcích. Obsahuje také zajímavé úkoly.
Ponořte se do rozšířené reality a podívejte se, jak funguje tachometr. Interagujte s modelem prostřednictvím speciální aplikace AR od společnosti Ugears.

Zjistěte, jak funguje tachometr
Tachometr je zařízení určené k měření rychlosti otáčení různých částí motorů a jiných mechanismů. Počítá otáčky za minutu (RPM). Tachometr také měří a monitoruje mezní hodnoty zatížení, aby bylo možné snížit nebo zvýšit otáčky tak, aby motor nebo mechanismus pracoval v rámci svých optimálních parametrů.

Kdo a kdy vynalezl tachometr?
Tachometr vynalezl německý inženýr Dietrich Uhlhorn v roce 1817. Jeho vynálezem bylo speciální zařízení, které měřilo odstředivou sílu. Od roku 1840 se toto zařízení používalo v železničních lokomotivách a později v automobilech a všech druzích automobilové dopravy.

Použití
Tachometr se používá v mechanismech, kde je třeba přesně sledovat otáčky, aby se předešlo negativním důsledkům přetížení. Obezřetní motoristé používají otáčkoměry k tomu, aby věděli, kdy mají přeřadit (v automobilech s manuální převodovkou), a ke kontrole zatížení motoru, čímž zvyšují životnost svých vozidel.

Z čeho se skládá otáčkoměr a jak funguje
3D skládačka Tachometr z kolekce STEM Lab od společnosti UGEARS je plně funkční dřevěný model tachometru, který si můžete sami sestavit. Při otáčení rukojeti se pohyb přenáší přes reduktor, čímž se zvyšují otáčky a posouvají se dvojitá závaží v odstředivé jednotce. Čím vyšší jsou otáčky, tím větší odstředivá síla odděluje závaží a posouvá pohyblivou osu se setrvačníkem. Na nápravě je upevněn mechanismus ukazatele (ciferník); čím více se náprava posouvá (vyšší otáčky), tím více se šipka ciferníku vychýlí, což znamená vyšší otáčky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Technika
Hmotnost: 0.2 kg
Co vas zajímá: Technika, Historie
Doporučený věk: 14+, 15+, 16+, 17+
Možnost využití: Doma, Venku
Typ hry: Skládací
Určeno pro: Chlapce
Rozměry balení: 20.5*18.8*6.3 cm
Rozměry složeného modelu: 24*10.3*12.3 cm
Čas potřebný k sestavení: 2-3 hodiny
Počet dílů: 117
Doporučený věk: 14+
Jazyk návodu: Obrázkový
Formát návodu: Brožura
Požadované baterie: Ne

Tachometer

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.