Variátor

Kód: 4820184121188
Značka: UGEARS
427 Kč 355,83 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
24.5.2024
Možnosti doručení

Sestavte jej a zjistěte, jak funguje variátor.

5

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sestavte jej a zjistěte, jak funguje variator.

Součástí stavebnice je QR-kód ke studijní příručce o mechanismu, principu jeho fungování, hlavních charakteristikách a vzorcích. Obsahuje také zajímavé úkoly.
Ponořte se do rozšířené reality a podívejte se, jak funguje variator. Interagujte s modelem prostřednictvím speciální aplikace AR od společnosti Ugears.

Zjisti co to Variátor je a jak funguje
Variátor je zařízení, které přenáší a upravuje kroutící moment motoru změnou převodového poměru. Převodový poměr se může měnit automaticky, manuálně nebo v rámci předem nastaveného programu. Pojem, na který je většina řidičů a automobilových nadšenců více zvyklá, je plynulá převodovka nebo CVT. S dřevěnou skládačkou Variátor pro kutily z kolekce STEM lab se můžete naučit a pochopit jednu z nejdůležitějších částí automobilu, aniž byste si zašpinili ruce ve strojním oleji!

Kdo a kdy vynalezl Variátor
Kořeny moderní automobilové převodovky sahají do roku 1879, kdy americký podnikatel a průkopník automobilového průmyslu Milton Othello Reeves vynalezl zařízení pro použití při řezání, které tehdy nazval převodovka s proměnlivou rychlostí. Později začal tuto převodovku montovat do svých automobilů. Reevesovu převodovku používalo i několik dalších výrobců.

Použití
CVT se používá v mechanismech, ve kterých se musí plynule měnit plynulý rozsah převodových poměrů: automobily, motorové skútry, sněžné skútry, čtyřkolky, dopravníky, stroje na řezání kovů atp. Chcete-li mít lepší představu o tom, jak se používá v různých typech zařízení, vyzkoušejte aplikaci AR, která se dodává s modelem Ugears STEM.

Konstrukce 3D skládačky Variator a její fungování
Mechanická skládačka Variátor z laboratorní kolekce Ugears STEM je plně funkční dřevěná replika řemenem poháněného třecího kužele CVT. Kuželový CVT mění hnací poměr pohybem kola nebo řemene nahoru a dolů po ose kuželového válce. Ve stavebnici Ugears Variator přenáší řemen, poháněný ručně přes reduktor, otáčky na hnané kuželové kladky. Pomocí převodové vidlice přepínejte převody a pozorujte, jak klesá nebo stoupá rychlost hnané kuželové kladky, zatímco rychlost hnací kuželové kladky zůstává stejná. Díky otevřené konstrukci modelu budete moci vidět celý proces.

Doplňkové parametry

Kategorie: Technika
Hmotnost: 0.2 kg
Co vas zajímá: Technika, Historie
Doporučený věk: 14+, 15+, 16+, 17+
Možnost využití: Doma, Venku
Typ hry: Skládací
Určeno pro: Chlapce
Rozměry balení: 20.5*18.8*6.3 cm
Rozměry složeného modelu: 16.8*12.8*10.6 cm
Čas potřebný k sestavení: 4 hodiny
Počet dílů: 104
Doporučený věk: 14+
Jazyk návodu: Obrázkový
Formát návodu: Brožura
Požadované baterie: Ne

Variátor

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.