Akvárium s LED - vodní Dráčik

Kód: W4003
Značka: Brainstorm
714 Kč 595 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

S tímto akváriem s LED podsvícením uvidíš co tvoji dráčci dělaj večer, ale taky ti spříjemní usínání.

5

Detailní informace

Detailní popis produktu

Seznamte se

Vhodné pro biology od 6 let!

Vodní dráček je obchodní název pro toto úžasné akvárium a stvoření, které pocházejí z rodu drobných vodních korýšů (latinsky crustacea). Jejich vědecké pojmenování je Artemia Salina (listonožci solná) a žijí v moři nebo v slaných jezerech už miliony let, od dob, kdy se po Zemi toulali dinosauři.

Proč jsou zajímavé

Jejich velmi efektivní způsob reprodukce jim umožnil přežít až do dnešní doby. Vypadají trochu jako mořský koník se zatočeným ocasem a jejich vajíčka mají úžasnou schopnost kryptobiózy, což znamená, že ožijí i o mnoho let později, po jejich úplném vysušení. Stačí je znovu umístit do jejich přirozeného vodního prostředí a o několik dní osídlí prostor. 

 

 

Jak vypadají

Vodní dráčci jsou tedy skuteční malí cestovatelé v čase, kterých můžeš pomocí této sady vypěstovat a chovat přímo u tebe doma. Každý "dráček" má tři složené oči, dvě sady žábry-nožiček, které pracují jako žábry na dýchání, zároveň slouží k přijímání potravy a na plavání. Samci mají hřívu na hlavě (připomíná jelení parohy), kterou využívají k zachycení samiček při páření. Samičky jsou delší a často je lze vidět s jakoby "žárovkou" na zádech, ale ve skutečnosti se jedná o váček s vajíčky! 

5

 

Postarej se o ně

Vodní dráčci jsou mírumilovní tvorové, kteří spolu nikdy nebojují. Potřebují jen základní pravidelnou péči. Udržuj správnou teplotu vody, nech akvárium na světlém místě, ale ne přímo na slunci. Chrání akvárium před nečistotami a také do akvária nesahej špinavými prsty, např. při krmení. Pozoruj jejich životní cyklus, jejich anatomii a vychutnávej si jejich společnost.

Mějte je rádi a starejte se o ně s láskou, odvděčí se vám dlouhým životem a velkým vzrůstem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Biologie
Co vas zajímá: Biologie
Doporučený věk: 6+, 7+, 8+, 9+
Možnost využití: Doma, Venku
Typ hry: Pokusy
Určeno pro: Chlapce, Dívku
Rozměry balení:
Doporučený věk: 6+
Jazyk návodu: Anglicky, česky, slovensky
Formát návodu: Brožura
Požadované baterie: Ne

Vodní dráčci - aqua dragons

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.